Home All Products Crystals-and-Oscillators CrystalsEPSON FA-118T 30.0000MA20Z-AJ5
FA-118T 30.0000MA20Z-AJ5
5S-FA-118T 30.0000MA20Z-AJ5
FA-118T 30.0000MA20Z-AJ5
CRYSTAL 30.0000MHZ 8.0PF SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:FA-118T
Type:MHz Crystal
Frequency:30MHz
Frequency Stability:??????20ppm
Frequency Tolerance:-
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):200 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD
Size / Dimension:No Lead
Height - Seated (Max):0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)
Other:0.014 (0.35mm),,,